Malbork – atrakcje dla dzieci na każdą pogodę

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami, ale dorośli nie zawsze mają pomysły na ciekawe atrakcje. W tym artykule podpowiemy, co można robić w Malborku, by każda grupa wiekowa była zadowolona! Malbork atrakcje dla dzieci w pigułce!

Mini ZOO

Zaczniemy od atrakcji położonej najdalej od Malborka, która jednak warta jest poświęconego czasu i zużytego paliwa. Interaktywne ZOO znajduje się w Żukczynie koło Gdańska i nosi nazwę „Zwierzaki Nad Potokiem”. Miejsce można odwiedzać od czwartku do niedzieli między godziną 10 a 17. W przyjaznym otoczeniu dzieci mogą poznać bliżej wiele gatunków zwierząt (kucyki, emu, daniele, kozy, świnie, owce czy pawie), które są na tyle oswojone, że pozwalają się karmić i dotykać. W soboty rozpalane jest tu ognisko, przy którym wszyscy mogą się nieco ogrzać, zjeść pyszną kiełbaskę i wypić kawę.  

Atrakcje dla dzieci na Zamku Krzyżackim

Oczywiście główną atrakcją miasta jest Zamek. Starsze dzieci i młodzież na pewno będą zachwycone całodniową wycieczką. Możemy wybrać opcję zwiedzania z przewodnikiem lub audio-przewodnikiem. Przed zaplanowaniem wycieczki warto sprawdzić, czy nie będą się tu odbywać jakieś imprezy, lekcje muzealne, warsztaty lub gry edukacyjne, które dodatkowo uprzyjemnią nam pobyt. 

Przeczytaj też: Egazmin zawodowy – jak się przygotować? | Cukrownia Malbork – ciekawostki i historia

Dinopark

W mieście zadbano nie tylko o przeniesienie się w czasie do średniowiecza, ale jeszcze dalej – do ery dinozaurów! Miejscowy Dinopark oferuje spacer lub podróż dinowózkiem po parku pełnym ruchomych dinozaurów. Na tym terenie pojawiły się też bliższe nam zwierzęta, takie jak króliki czy owce. Najmłodsi szukający nietypowych przygód mogą wcielić się w rolę tajnego agenta, pokonując laserowy tor przeszkód. 

malbork atrakcje dla dzieci dinopark
Park Smoków, Dinopark. Zdjęcie pochodzi z serwisu dinopark.malbork.pl

Park Linowy

Dzieci uwielbiają ruch i wyzwania, dlatego od lat w Malborku sporą popularnością cieszy się Jumpy Park, czyli park linowy. Właściwie przygotowane tu tory przeszkód gwarantują świetną zabawę osobom w każdym wieku. Co ważne, liny rozciągnięte są wśród drzew, więc możemy podczas wysiłku oddychać świeżym, leśnym powietrzem. Tras jest aż 10, a łączna ich długość wynosi 2,5 kilometra. Oprócz nich rozstawiono w parku także zamek zabaw, dmuchańce i strzelnicę.

Kąpielisko w mieście

W letnie upalne dni nie ma nic lepszego niż orzeźwiająca kąpiel. W Malborku taką też atrakcję zorganizowano nad rzeką Nogat. Z kąpieliska można skorzystać od piątku do niedzieli pod czujnym okiem ratowników WOPR. Aby nieco sobie urozmaicić pobyt, możemy skorzystać z wypożyczalni kajaków i rowerków wodnych. Na dzieci zaś czekają zjeżdżalnie i oczywiście piaszczysta plaża. 

Rejs po Nogacie

Inną wodną atrakcją w Malborku jest wycieczka statkiem po rzece Nogat. To dobry moment na wyciszenie i spokojne zwiedzanie miejscowych zabytków z nietypowej perspektywy. Dzieci do lat 4 nie muszą płacić za bilet. 

malbork atrakcje dla dzieci rejs nogat
Źródło: https://rejsy.malbork.pl/

Lodowisko/Rolkowisko

A co zrobić z dziećmi, gdy pada deszcz? W takiej sytuacji także mamy w Malborku kilka opcji. W sezonie zimowym miasto zaprasza na lodowisko, które w cieplejszych porach roku zamienia się w rolkowisko. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą tutaj wypożyczyć niezbędny sprzęt, powspinać się na ściankach wspinaczkowych, pograć na korcie tenisowym, poskakać na trampolinie lub spędzić czas na placu zabaw bądź urządzeniach do fitnessu. 

Smokolandia

Malbork to nie tylko rycerze i dinozaury, ale też… smoki! Ten dość nietypowy park rozrywki, jakim jest Smokolandia, powstał z myślą o różnych grupach wiekowych. Znajdziemy tu 22 ruchome smoki, linarium, mini golfa, leżaki i miejsce do grillowania oraz inne atrakcje. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się na inscenizacje, które odbywają się w sezonie letnim. 

 Centrum Animacji „Latawiec”

Sala zabaw „Latawiec” to kolejna atrakcja, w której mniejsi i więksi mogą miło i aktywnie spędzić czas. Zatrudnieni tu animatorzy zadbają o to, żeby nikt nie poczuł się znudzony. Miejsce słynie z czystości, bezpiecznych zabawek, jeżdżących pojazdów i zjeżdżalni. 

Muzeum Miasta

Sama nazwa „muzeum” nie brzmi zbyt ekscytująco, ale warto zmienić swoje podejście do tej atrakcji. Budynek, w którym się mieści to willa z końca XIX wieku. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano tutaj wciągające lekcje muzealne i warsztaty. Najczęściej organizowane są one w czasie wakacji i ferii i pozwalają dzieciom poznać historię miasta w bardzo przyjemny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zamek w Malborku - ciekawostki dla wielbicieli historii

czw. paź 27 , 2022
Zamek w Malborku jest chyba jednym z najbardziej znanych obiektów tego typu w Polsce. Skrywa on też pewne tajemnice i historie, które warto poznać. Poznajmy 15 najciekawszych! Zamek w Malborku ciekawostki dla fanów historii. Historia zaczyna się… Ten największy zamek krzyżacki na świecie ma naprawdę długą i burzliwą historię. Teren, […]
zamek w malborku ciekawostki

Zobacz koniecznie

Spis treści