Najnowsze sondaże – PiS na prowadzeniu

Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez IBRIS na zlecenie portalu Wirtualna Polska, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje mocne prowadzenie w sondażach poparcia przed wyborami parlamentarnymi. Partia rządząca otrzymałaby 37,1% głosów, co przekłada się na 231 mandatów w Sejmie.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, która zdobyłaby 22,2% głosów i 137 mandatów. Na trzecim miejscu uplasowała się Konfederacja, z wynikiem 12,3% i 27 mandatami. Do parlamentu przeszłaby również Lewica, zdobywając 9,3% głosów i 18 mandatów.

Polecamy: Wernisaż „Jestem niepełnosprawnym artystą w życiu” | Jak idzie przebudowa na Nowowiejskiego?

Opozycyjna Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe znalazły się poniżej progu wyborczego, nie zdobywając odpowiednio 4% i 3,6% głosów. Z kolei partia Porozumienie Jarosława Gowina otrzymała 4,7% głosów, co jednak nie wystarczy do przekroczenia progu wyborczego.

Sondaż pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysokie poparcie, mimo ciągłych kontrowersji i skandali wokół rządu. Jednocześnie, wynik Koalicji Obywatelskiej daje jej szansę na utrzymanie pozycji głównej siły opozycyjnej w Sejmie.

Sondaż IBRIS na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzony został metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) w dniach 14-15 kwietnia 2023 roku na próbie 1 tys. respondentów. Błąd próby wynosi 3,1%.

Źródło: PAP.pl

Next Post

Węgiel coraz droższy. Bez atomu się nie obejdzie?

wt. kwi 18 , 2023
Rząd w Polsce stawia na rozwój energetyki opartej na węglu, ale już teraz można zaobserwować, że ta strategia staje się coraz bardziej kosztowna. Właśnie o tym mówił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z telewizją Polsat News. Premier podkreśla, że wraz ze wzrostem cen emisji dwutlenku węgla i wraz ze spadkiem […]
atom w polsce

Zobacz koniecznie