Jak idzie przebudowa ulicy Nowowiejskiego?

Trwa obecnie modernizacja ulicy Nowowiejskiego, gdzie wykonawca układa asfalt na kolejnych odcinkach inwestycji. W ramach prac przeprowadzane są roboty drogowe, powstają nowe ciągi pieszo-rowerowe, a także przebudowana została kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz sieć wodociągowa. Dodatkowo, na całej długości ulicy zdemontowano oświetlenie od strony południowej, a zbudowano nowe oświetlenie typu LED. W ramach projektu doświetlone zostanie także 6 przejść dla pieszych i wyniesionych skrzyżowań, a także zasadzone i pielęgnowane będą drzewa i krzewy oraz trawniki.

Przebudowa ulicy Nowowiejskiego to także okazja do modernizacji sieci gazowej i ciepłowniczej wzdłuż całej ulicy. Inwestycja przyczyni się do poprawy przepustowości ruchu samochodowego, co jest bardzo ważne w codziennych dojazdach do pracy i szkół. Warto zwrócić uwagę na fakt, że istotnym elementem przebudowy są chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa dzieci idących i jadących rowerem do szkół i przedszkoli. Spójny i bezpieczny system komunikacyjny zapewni również lepszy dostęp do węzła integracyjnego, jakim jest dworzec PKP w Malborku.

Projekt pn. Przebudowa drogi gminnej nr 201116G – ul. Nowowiejskiego w Malborku, otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 411 315 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 5 000 000 zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość zadania to 9 721 900 zł.

Źródło: urzad.malbork.pl – oficjalny serwis Urzędu Miasta w Malborku. Autorem zdjęć w galerii jest Pan Łukasz Mocek.

Next Post

Rewitalizacja budynku przy ul. Mickiewicza 63

pon. kwi 17 , 2023
Kolejny budynek zyskuje nową młodość w ramach programu „Malbork na +”. Przypomijmy – program ma na celu rewitalizację historycznego śródmieścia. Prace remontowe obejmują między innymi naprawę elewacji, wzmocnienie murów, renowację stolarki otworowej, naprawę uszkodzeń w elewacji tylnej i frontowej, a także wymianę obróbek blacharskich. Efekty prac prezentuje galeria zdjęć: Źródło: […]

Zobacz koniecznie