Kim jest Rafał Murawski? Wiek, kariera

Rafał Murawski to piłkarz urodzony w Malborku, który występował m.in. w takich klubach, jak Arka Gdynia, Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Zawodnik był także członkiem Reprezentacji Polski. 

Polskie kluby i liga rosyjska — przebieg kariery Rafała Murawskiego 

Rafał Murawski urodził się 9 października 1981 roku w Malborku. Niedługo obchodzi 42. urodziny. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w takich klubach jak Portowiec Gdańsk i Królewski Gdańsk. Od 1999 roku grał w grupie starszych juniorów w Gedanii Gdańsk, gdzie przykuł uwagę osób związanych z Arką Gdynia. W Arce zyskał możliwość rozgrywania trzecio- i drugoligowych spotkań. 

W sezonie 2004/05 rozpoczął przygodę z Amicą Wronki i stał się piłkarzem ekstraklasy. W 2006 roku klub przeszedł fuzję z Lechem Poznań, co spowodowało, że Murawski z automatu stał się piłkarzem drużyny z Wielkopolski. Przysłużył się temu zespołowi m.in. w 2008 roku, strzelając gola w ostatniej minucie dogrywki meczu z FK Austria Wiedeń. Była to bramka decydująca o awansie Lecha Poznań do fazy grupowej Pucharu UEFA i jednocześnie tysięczny gol dla drużyn z Polski w tych rozgrywkach

W 2009 roku Murawski podpisał trzyletni kontrakt z rosyjską drużyną Rubin Kazań, ale, ze względów rodzinnych, wrócił do kraju już po półtora sezonu i na nowo zasilił szeregi Lecha Poznań, w którym grał aż do 2014 roku. Murawski był cennym piłkarzem poznańskiej drużyny, występował także w roli jej kapitana. Koniec jego kariery w składzie Kolejorza był wynikiem konfliktu ze sztabem szkoleniowym i zesłaniem piłkarza do rezerwowego składu. 

Z Lecha Poznań Murawski przeniósł się do Pogoni Szczecin, w której zakończył występy w 2018 roku. Ogółem w całej swojej karierze w polskich i rosyjskim klubie rozegrał 522 mecze i strzelił 49 bramek. Występował na pozycji pomocnika. Murawski był członkiem spółki Football Club Sp. z o.o. z Gdyni, do której w latach 2015-2021 należała część akcji Arki Gdynia S.A.

Kariera w składzie Reprezentacji Polski

Rafał Murawski był również członkiem Reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn. Pierwszy mecz w narodowym składzie rozegrał w 2006 roku przeciwko Belgii. Były to eliminacje do Euro 2008. W karierze reprezentacyjnej strzelił jednego gola. Miało to miejsce w 2007 roku podczas kolejnego meczu eliminacyjnego do rozgrywek Euro 2008, tym razem przeciwko Serbii. W sumie rozegrał 48 spotkań w kadrze Reprezentacji Polski.

Next Post

Jak zabrać się za import samochodu z USA?

śr. lut 14 , 2024
Planując zakup samochodu zza oceanu, warto zacząć od gruntownego przygotowania. Import auta z USA może być skomplikowanym procesem, ale z odpowiednim podejściem i świadomymi wyborami można uniknąć wielu potencjalnych kłopotów. Badanie rynku i wybór pojazdu Zanim podejmiesz decyzję o imporcie samochodu z USA, warto dokładnie przeanalizować rynek oraz zastanowić się, […]
jak zabrac sie za import samochodu z usa

Zobacz koniecznie